השבוע ראיתי את הסרט “אמהות רעות” ואחרי שסיימתי לצחוק בקול גדול ולרייר על מילה קוניס לנצח ג’קי מ”מופע שנות השבעים” (כי איזו אמא נראית ככה??) עברתי להרהר במשימה היומיומית שנקראת “להיות אמא שגם עובדת במשרה מלאה”. עם כל הכבוד לטום קרוז “משימה בלתי אפשרית” היא לא קפיצה ממטוס, ריגול והצלת העולם מטרור. המשימה הבלתי אפשרית האמיתית היא מה שאנחנו עושות מידי יום: קמות בבוקר, ואם לדייק: לפנות בוקר, מארגנות, מתקתקות, מתלבשות, מתאפרות ומקפידות להראות כאילו ישנו שמונה שעות לפחות והקצנו יקיצה טבעית על חוף זהוב בזאנזיבר. נוסעות לעבודה שבה אנחנו מתנהלות ביעילות מעוררת קנאה בזמן ששאר הסביבה הגברית ונטולות ילדים (ואת זה אני אומרת בהמון המון קנאה…)  נהנים משיחות מסדרון, ארוחות צהריים אמיתיות ואווירה כללית של נחת. משם אנחנו רצות לאיסוף הילדים, מבלות איתם זמן איכות ומשם לטקסי השינה למיניהם: מי בסיפור ומי בשיר. 

ואז מגיע הרגע המתוק הזה שהבית שקט, הילדים ישנים ואפשר לקחת נשימה עמוקה. נשמע לכן מוכר? well, אתן בחברה טובה. 

כשהכל הפוךצילמה (אך לא הפכה 😉  ): שירה פורר

כמו רבות וטובות לפני, גם אני פיתחתי עם הזמן מיומנויות שמגיעות עם כרומוזום ה- X שמטרתן לממקסם את יכולות האופטימזציה של הזמן והחלטתי לחלוק את המוצלחות שבהן. 

אאוטסורסינג למזון

אקדים ואומר שהסעיף הזה אינו מתאים לכל אחת. אם את חובבת בישול או שחשוב לך מאוד לדעת ולהכיר כל רכיב ורכיב שמצוי במזון שנכנס לפיהם של הילדים עברי היישר לסעיף הבא. הסעיף הזה מיועד לנשים שכמוני חשות שעול המטבח עבורן הוא קשה מנשוא. לא מדובר בהתנגדות עקרונית לבישול אולם אני כעקרון, לא מבשלת. בחופשת לידה כשהיו לי פחות משימות לתחזוק הכנתי מידי פעם אורז, מרק ירקות ואפילו פשטידת בטטה שנחשדה כטעימה. אולם כיום, כשאני מנסה לגדל שני ילדים לתפארת, עובדת במשרה מלאה, מתחזקת בלוג וכותבת במאקו על משהו צריך לוותר. אחרי שגם הגדולה שלי טענה ללא שמץ של רחמים שאני עושה חביתה לא טעימה החלטתי לתעדף את המשימות היומיומיות ולהשאיר את מלאכת הבישול לאלו שאוהבים אותה או מקבלים עליה תשלום ולעבור מכס היצרנית לכס הצרכנית.

אוכל טעים ומזין אוכל טעים ומזין. צילום: טלי דברת

פרות של אחרים פרות של אחרים. צילום: טלי דברת

facetune-20161216-809804404

פיתוח מימנויות תוך כדי נהיגה

לא פשוט לאם צעירה להתארגן בשעות הבוקר כהלכה. לרוב נדרשת יכולת ג’ינגול שבין מלאכת בחירת הבגדים והלבוש, הלבשת הגדולה, ונסיונות בלתי פוסקים לענין את הקטן בשלל פעולות מגוונות כדי להסיח את דעתו ממטרתו האחת והיחידה: לנוח בין זרועותי. בתוך ג’ונגל ההתארגנויות אין פנאי לפעולות שאינן מוגדרות כ”פיקוח נפש”. לכן, פיתחתי עם השנים מיומנויות חיוניות כמו מריטת גבות ומריחת לק תוך כדי נהיגה. תצביע כל מי שכמוני סבורה שהגיע העת להפוך את הפעולות הללו לספורט אולימפי. 

קעקועים זמנייםקעקועים זמניים של שלומית אופיר. הידיים הן שלי ושל שירה פורר.

קפה

מה שלא נפתר בשעות שינה נפתר בקפה. מה שלא נפתר בקפה, נפתר בשלוש כוסות קפה. 

קפה ותכשיטים קפה ותכשיטים. צמיד של noritamy; טבעת שפיץ כסופה: דריוס

דיגטציה של שירותי הבריאות

גם אם את משתייכת לזן האמהות הנינוחות, מאלה שלא מעלות חום בעצמן רק למשמע שיעול בלתי פוסק של העוללים, את עדיין נדרשת לבלות לא מעט זמן במרפאות הילדים. אם כמוני את חברה בקופ”ח כללית וודאי תשמחי לגלות ולהגביר את השימוש שלך באפליקציה שתחסוך לך לא מעט המתנה, ביקורים ולכידת וירוסים מהחולים זבי החוטם במרפאות הילדים. בזכות האפליקציה הידידותית גם עבור הטכנופובית הגדולה ביותר, בלחיצת כפתור אחת (לכל היותר שתיים), תוכלי לזמן תורים, לדרוש מרשמים ולקבל תוצאות של בדיקות. 

facetune-20161202731122998-01-1תאמינו או לא, אבל התמונה הזו צולמה בסניף של כללית 😉 צילום: שירה פורר

שרשרת פרנזים של "מדוזה" שרשרת פרנזים של “מדוזה”; נעליים של שופרא; חולצה של שוגרדדי. צילום: שירה פורר

למצוא רגע קט לקחת נשימה עמוקה

זה לא פשוט אך הכרחי: יהא ריבוי המשימות אשר יהא תמיד זכרי לקחת רגע קטן לעצמך לנשום עמוק. 

לקחת הפסקה לקחת הפסקה. צילום: טלי דברת

שרשרת "לנשום" של DiVeDa שרשרת “לנשום” של DiVeDa

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת