אחד מהגילטי פלז'רס הכמוסים שלי הוא לקרוא בלוגים של נשים צעירות או צעירות ברוחן בפורטל הבלוגים של בנות (וגם בני) דור ה-Y "מה וזה" ולחזור לרגע קט לימי הרווקות התל אביביים הפרועים שלי (שנמשכו בדיוק ארבעה חודשים). השבוע נתקלתי בפוסט בשם "נשים שק של נחשים" שגרם לי אי נחת רבה. כותבת הפוסט (הכשרונית יש לומר) פתחה את הפוסט בקלישאת ה"נשים הן קנאיות" (תכונה אנושית ידועה שלמיטב ידיעתי הלא מבוססת אינה בוחלת במגדר כזה או אחר) ושיתפה את קוראיה בתקרית שבה איבדה ידיד אמת משום שחברתו החדשה חשה חוסר נוחות מהקשר שלו עם הכותבת. 

המשכתי לקרוא גם את התגובות של הקוראות ששיבחו אותה על כנותה וכתיבתה בתוספת מילים כמו "בול מה שאני חושבת" "קרה גם לי" ועוד שלל פנינות תמיכה. 

התעוררתי ככה בבוקרתכשיטים: דליה ישראלי; פיג'מה: Nuni; צילום: ורד פרקש

מה שבעיקר הפריע לי הוא העובדה שהכותבת בחרה לנתב את כל כעסה בפוסט (ואולי גם בחיים) אל עבר אותה בחורה עלומה שאיננה חברה שלה וכנראה גם לא מכירה אותה ובעיקר, לא חייבת לה דבר, במקום אל אותו ידיד "אמת" שביחס אליו רק נרמז שהוא חסר עמוד שדרה ללא כל מילת גנאי נוספת. 

זה העציב אותי. כשחשבתי למה זה העציב אותי הבנתי שזה העציב אותי בעיקר בגלל שההשקפה הבעייתית הזו שאני מודה במלוא הכנות שעולה מבלי מודע גם בי, מונעת מאיתנו לראות בדיוק את ההפך: שהכוח הנשי הוא הכוח החזק ביותר בעולם, שאין כמו קהילת נשים וערמות של girl power כדי להזיז הרים, וכשאני בוחנת לרגע את חיי ואת הישגי, בעיקר המקצועיים, אני חבה אותם לנשים שהיו בסביבתי ושבמודע או שלא במודע, תרמו, סייעו והניעו אותי קדימה ולמעלה. 

חליפה אדומה לנשיםתכשיטים: דליה ישראלי ; חליפה: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

תכשיטי זהבתכשיטים: דליה ישראלי; פיג'מה: Nuni; צילום: ורד פרקש

Girl Power, אופנה ועוגת שמרים עם שוקולד

הפוסט הזה נוצר בזכות חמש נשים שחברו יחדיו: דליה ישראלי, מעצבת תכשיטי יוקרה מרהיבים שגורמים אפילו לתכשיטים של ה.שטרן להראות חיוורים ובעלת חנות במרמלדה מרקט; ורד פרקש הצלמת המקסימה שקוראותי המתמידות מכירות כבר היטב; שירה גנני שהיא אדריכלית שלא בונה בתים, מעצבת, בלוגרית כשרונית ומצליחה בעלת בלוג היצירה, ההשראה וה- DIY "אבן נייר ומספרים" שפתחה בפנינו את ביתה היפה לצילומים, ובעיקר את ליבה היפה לא פחות; מעצבת האופנה יעל אלקיים בעלת המותג With Love Yael שעיצבה את פריטי הלבוש שלבשנו ועבדתכן הנאמנה. 

3 נשים נפלאותמימין לשמאל: דליה ישראלי, שירה גנני ועבדתכן הנאמנהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

קפה ויפהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

נפגשנו ארבעתנו ביום חורפי שטוף שמש בביתה המשגע של שירה בישוב הפסטורלי אבן יהודה כדי להתאהב בתכשיטים המשגעים של דליה שציידה אותנו בבגדיה המיוחדים של המעצבת יעל ועל הדרך תפסנו את דליה לראיון מעורר השראה וגם ספוילר: בסוף הפוסט מחכה לכן הקוראות הטבה בלעדית ומיוחדת. 

מתי ידעת שאת רוצה להיות מעצבת?

"בילדותי הייתי רקדנית ובכלל מאוד אהבתי אומנות. הייתי מעצבת את התפאורות בהצגות בבית הספר, מכינה בעצמי את המתנות לחברותי ואת התחפושות לפורים תפרתי בעצמי. התשוקה הייתה שם תמיד. 

במקביל, אחותי הגדולה שהייתה עבורי השראה בהמון תחומים למדה עיצוב תעשייתי ב- HIT בחולון. בעקבותיה, פניתי ללימודי עיצוב מוצר ובהמשך עבדתי שנתיים נוספות כמעצבת רהיטים ושם הבנתי, כי יש לי תשוקה אדירה לעיצוב והשקעה בפרטים קטנים: עיצוב הידיות, הרגליים לשולחנות, הכפתורים ובעיקר, כל דבר שעשוי ממתכת. משם, הדרך לצורפות הייתה קצרה והמשכתי ללימודי צורפות. בהמשך התמחתי אצל צורף מומחה והתאהבתי בעבודה עם זהב, וכך הקמתי את העסק ששמו הרשמי הוא "דליה ישראלי- עיצוב תכשיטים" אולם בעיני נכון יותר להגדיר אותו כ"דליה ישראלי – צורפת תכשיטים לאנשים". 

אבן נייר ומספריים בלוגשירה היפה בתכשיטים של דליה ישראלי;  בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

טבעות זהב ואבנים יקרותתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

חולצה ירוקה עם פרחיםתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

מה היה התכשיט הראשון שעיצבת?

"את טבעת הנישואין שלי. במסגרת לימודי הצורפות למדתי טכניקה לעיגול והשמנה של תכשיטי זהב. אמנם הייתה לי טבעת נישואין מעוצבת אבל רציתי כזאת שמנמנה שמבוססת על הטכניקה הזו."

טבעת זהב עם אבן אדומהתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

כוס קפהתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

גינת פרחיםתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

ספרי קצת על תהליך היצירה שלך ועל המקורות שמהם את מקבלת השראה. 

"תהליך היצירה משתנה מתכשיט לתכשיט אבל תמיד הוא מתחיל מהראש – אני מדמיינת את התכשיט עד לפרטי פרטים, מציירת אותו בעפרון על נייר, לפעמים מוסיפה צבע לציור ולפעמים לא. רק כשאני מרוצה עד הסוף (ואני פרפקציוניסטית) אני מתחילה לעצב במתכת: לנסר ולהלחים. 

שרשרת ארוכה עם תליוןתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

אם מדובר בתכשיט שארצה להכין שוב ושוב אני יוצרת מודל ותבנית. לפעמים תכנון המודל נעשה במחשב. 

אם מדובר בעיצוב תכשיט חד פעמי למישהו מיוחד, אני צורפת רק בזהב: מנסרת, מלחימה, בוחרת את אבני החן, מלטשת את הזהב ומבריקה עד שהכל יצא מושלם!

שרשרת זהב עדינהתכשיטים: דליה ישראלי; פיג'מה: Nuni; צילום: ורד פרקש

שרשרת זהב על תליוןתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

חולצה שחורהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

מקורות ההשראה שלי משתנים מתכשיט לתכשיט. לפעמים פלאשבק של חוויה או זכרון יצית בי רעיון. דוגמה נהדרת היא קולקציית התחרה הארמנית: ההשראה הגיעה מזכרון ילדות מירושלים – טיולי השבת בעיר העתיקה שהותירו בי חותם ויזואלי עמוק, זכרון של צבעים וצורות, פעמוני ענק ועששיות נוצצות בכנסיות וכמרים עם כובעים מחודדים. כל אלו הפכו בדמיוני לתכשיטי זהב מעוטרים, משובצים אבני חן צבעוניות ויהלומים. 

לפעמים אני פשוט חושבת על טקסטורה או צורה כלשהי וממנה עשויה להתפתח קולקציה שלמה."

תלתלים ותכשיטיםתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

כוח נשיתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

טבעת עם אבן חן שחורהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

עם אילו חומרים את עובדת?

"זהב, זהב ולקינוח, עוד זהב ;-). כל תכשיט נראה מרהיב בעיני כשהוא עשוי זהב. לזהב אני אוהבת לצרף אבני חן צבעוניות וכמובן, יהלומים."

חליפות לנשיםתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

שרשרת עדינהתכשיטים: דליה ישראלי; פיג'מה: Nuni; צילום: ורד פרקש

חליפה ותלתלים אדומיםתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

מה הכי כיף בלהיות מעצבת?

"כיף שאפשר פשוט לצרוף לבד תכשיט שהראש מדמיין והלב חולם. 

אני גם מאוד אוהבת את המפגש עם האנשים בסטודיו או בכלל, להכיר אותם לעומק ולהתחבר. העבודה שלי מזמנת לי חוויות מיוחדות ופעמיים בשנה אני טסה למסע רחוק לארה"ב למכור את התכשיטים שלי בתערוכות מיוחדות שנמשכות כמה ימים. במקומות האלה אני נפגשת עם נשים נפלאות שמתאהבות ביצירות שלי וקונות ממני ואני זוכה מנגד להכיר אותן וללמוד משהו עליהן. בעולם הדיגיטלי של היום אין באמת צורך לצאת למסעות כאלה ואפשר להגיע בקלות לקהל הזה דרך האינטרנט ודרך חנויות כמו מרמלדה מרקט ו etsy אבל עבורי אין חוויה מרגשת יותר מלפגוש ולהתחבר. כנראה שזה עובד גם לצד השני כי כמעט כל מי שמגיעה לתערוכה היא לקוחה חוזרת שלי שמגיעה שוב ושוב ומאוד מפרגנת. כשמפגש כזה מוליד תכשיט שיוצא מהלב זאת התרגשות שקשה לי להעביר במילים וכנראה שבגלל זה אני מעדיפה את החיבור האנושי הישן והטוב עם הלקוחות". 

עגיל זהב עדיןתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

עוגה ותכשיטיםתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

אישה יפהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

מה הכי קשה בלהיות מעצבת?

"צורפות הוא מקצוע סוליסטי וזה אומר שאני כמעט ולא יכולה להסתייע באחרים. נכון להיום אני עושה כמעט הכל בעסק שזה אומר את תהליך העיצוב והיצירה, הניהול, השיווק, תחזוקת האתר והחנות במרמלדה מרקט, הפרסום בפייסבוק ותחזוק חשבון האינסטגרם. במילה אחת: וואו."

אישה מסתכלת מהחלוןתכשיטים: דליה ישראלי; פיג'מה: Nuni; צילום: ורד פרקש

שרשרת וטבעותתכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

שרשראות זהב ושרשראות אבניםתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

למי היית רוצה לעצב תכשיט?

"הייתי שמחה לעצב תכשיט לאנג'לינה ג'ולי. היא שחקנית מוכשרת וגם כשהיא מאחורי הקלעים (בימאית, מפיקה) היא עושה בעיני עבודה נפלאה. וכן, היא גם יפהפיה אמיתית וכל זה עם שישה ילדים! ללא ספק מרשים."

תכשיטים: דליה ישראלי; צילום: ורד פרקש

שרוולים אודמיםתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

מחשוף ושרשרת עדינהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

ספרי משהו על עצמך שאף פעם לא סיפרת

"מביך אותי להודות בזה אבל בכל מפגש עם אנשים אני קודם כל מסתכלת על מה שהם עונדים, ורק אחר כך עליהם. אני גם זוכרת אנשים לפי התכשיטים שהם עדנו בין היתר כי אין לי זכרון טוב לפרצופים אבל אבן חן מיוחדת אדע לזהות מקילומטרים ;-).

דבר נוסף, אני בוחרת רק בבגדים שמחמיאים לתכשיטים שלי."

מכנסיים פרחונייםתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

תליון זהבתכשיטים: דליה ישראלי; ג'קט: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

מה הפריט שהכי נהנית לייצר או שהכי ריגש אותך?

"לפני כמה שנים הוזמנתי על ידי מוזיאון היהלומים לעצב תכשיט כחלק מתערוכת "על חודו של יהלום" וההזמנה כמובן ריגשה אותי מאוד. קיבלתי פה הזדמנות לתת דרור מוחלט ליציריתיות מבלי לחשוב גם על המימד הלביש הפרקטי. קיבלתי לצורך העיצוב יהלומים מאוד נוצצים שמייד הציתו בי זיכרון נושן מטיול משפחתי במוזיאון הימי בארה"ב. אני זוכרת שהרשימו אותי במיוחד מדוזות נוצצות בשלל צבעים נסחפות בזרם תוך שהן משאירות מאחוריהן שובל ארוך. בהשראת הזכרון עיצבתי שתי טבעות נוצצות מהיהלומים גוררות שרשאות זהב מאחוריהן. הן מוצגות אצלי בסטודיו כמזכרת מרגע אישי ומיוחד." 

על קוצו של יהלום

כמה מילים על הבגדים שבפוסט

הבגדים הם פרי עיצובה של יעל אלקיים בעלת המותג With Love Yael. יעל מגדירה את הסגנון שלה כאקלקטי, אל-זמני, יצירתי, ואני אומרת שבעיני זו מעצבת שהמציאה מחדש את ה- power suit והפכה אותה לפריט שיהיה נחשק למנהלות הבכירות בגוגל כמו גם לאושיות אינסטגרם שמקשטות את השורות הראשונות בשבועות האופנה. 

את יעל תוכלנה למצוא בסטודיו שלה ברחוב לילך 131 ביישוב רעות, בעמוד הפייסבוק שלה ובחשבון האינסטגרם המרהיב

מעצבת אופנהתכשיטים: דליה ישראלי; בגדים: With Love Yael; צילום: ורד פרקש

הטבה מיוחדת ושווה (ומוגבלת בזמן) לקוראות – "דליה, תעשי לי ילד"

סיפור מרגש של דליה:

"לפני שנים עיצבתי לעצמי זוג תליוני זהב קטנים של בן ובת וענדתי אותם על צווארי. ההתלהבות סביבי הייתה גדולה ומייד כולן ואפילו כולם ביקשו שאעצב להם כאלה, עם אפשרות לבחור את המין ומספר הילדים. כיום, מגיעים אלי גם בעלים שרוצים להפתיע את נשותיהן עם מתנה ללידה ואחד הדברים שמרגשים אותי מאוד הן התגובות הנרגשות של הנשים, אם כי מי יודע, אולי אלו ההורמונים…". 

זוהי שרשרת הזהב 14k שמגיעה עם שני תליונים לבחירה, ואפשר כמובן להוסיף או להסיר תליונים לפי מספר הילדים\נכדים. עלות השרשרת כולל שני תליונית היא 849 ש"ח אבל אתן הקוראות מקבלות 15% הנחה שזה אומר 721 ש"ח. ההנחה כמובן תקפה על כל תליון נוסף ועל כל שרשראות הילדים באתר של דליה.  

שרשרת ילדים

אז אם גם אתן רוצות שדליה תעשה לכן ילד (או ילדה) תוכלו להזמין את השרשרת בקישור הזה ובזמן ביצוע התשלום מכניסים את קוד הקופון: #ילדיםזהשמחה והמחיר מייד יתעדכן. השרשרת תגיע אליכן בדואר רשום ללא עלות נוספת. 

ההטבה תהיה בתוקף לשבועיים בלבד עד ליום 11.2.18 אז כדאי להזדרז וכמובן שהיא מתאימה גם כמתנה נהדרת לסבתות ואפילו לאבות או סבאים מביני ענין ;-). 

חוץ מזה, דליה תשמח לפגוש אתכן בסטודיו שלה ברחוב נחל יבנאל 1\14 במודיעין בתיאום אישי בטלפון: 052-4545138. 

אשמח לשמוע מה חשבת על הפוסט ולקרוא את הערותיך למטה. ואם נהנת במיוחד, את רוצות להשאר מעודכנת ולקבל ישירות למייל הודעות על כל ההנחות, ההטבות וההגרלות השוות שניתנות לקוראות הבלוג, את מוזמנת להצטרף לרשימת הדיוור דרך החלונית למטה בהמשך תחת "מועדון תלתלים". 

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת