חופשה משפחתית באילת

לפני כשבוע נסענו עם משפחתו של בעלי לחופשה משפחתית באילת לחגוג את פרישתו לפנסיה של אבא שלו הידוע בכינוי "סבא אלי". הפוסט על החופשה עם המשפחה באילת, חווית הטיול עם הילדים, ההמלצות לפעילויות עם ילדים בחודש פברואר באילת  והמלצות על פעילויות באילת לכל המשפחה התבשל אצלי תוך כדי החופשה, כשבראשי תכננתי לתבל אותו בשלל הקלישאות והקיטורים בדבר הצורך בחופש מחופש עם הילדים ואיך מכבסת המילים "חופשה משפחתית" היא "חופשה" בערך כמו "חופשת לידה". והיה יוצא פוסט חמוד, וכולנו היינו צוחקות ומהנהנות בהסכמה. 

אלא שאז קרתה טרגדיה מטלטלת כשנתבשרתי השבוע כי בזמן שאני הייתי עסוקה בלקדם היטב את הפוסט הקודם שבו הצגתי חמש מעצבות נפלאות ואת הסיפורים שמאחורי המותג שלהן, נפטר תינוקה בן ה-10 חודשים של המעצבת גל מהמותג pink is for boys שלמרבה הטרגדיה הלך לישון את שנת הצהריים ממנה לא התעורר שוב. 

ולכן החלטתי שלא כהרגלי בקודש, לוותר על הציניות, הקלישאות וקיתונות ההומור ולהוקיר את הזכות שניתנה לי לבלות שלושה ימים עם משפחתי היקרה והאהובה בחופשה משפחתית באילת ולשים בצד את הסיפור שאיתו תכננתי לפצוח את הפוסט על המשפחה שכמעט הלכה איתנו מכות בשדה התעופה, להתעלם מהלילה הראשון שבו גור סירב לישון רצוף ולשכוח לרגע קל את העייפות המצטברת (וזה לא פשוט…) ופשוט להנות מחופשה משפחתית באילת. אז בואו נהנה מזה כל עוד זה נמשך, כי פרץ החיוביות נטול הציניות, לא יחזיק עד הפוסט הבא…

אילת עם ילדים

לפני כמה חודשים הייתה לי הזכות להתארח באילת למשך יומיים כדי לכתוב למגזין האינטרנטי סטיילפייג' כתבה תחת השם "24 שעות באילת". במסגרת הטיול נחשפתי לכמה וכמה פנינים באילת עליהן המלצתי בחום וחזרתי אליהן בשמחה גם הפעם עם המשפחה. יחד עם זאת, בעוד שהסיור הקודם שעשיתי היה למבוגרים בלבד, הפעם היינו צריכים להתחשב גם בילדים, בשעונם הביולגי, בסבלנותם הדלה, ובעובדה שאילת בחורף שונה מאוד (בעיני אגב, לטובה) מאילת בימי הקיץ. 

אילת בחודש פברואר

המצפה התת ימי והחוף של מוש

אל אילת הגענו בטיסה של מטוס חדיש וגדול יחסית מה שאיפשר לטיסה להיות קצרה במיוחד ולארוך 35 דקות בלבד. משם הגענו למלון דן לפרוק את המזוודות בחדר (שעליו עוד יסופר…wink) ושמנו פעמנו במהרה למצפה התת ימי אולם לאור העלות הגבוהה של כרטיס הכניסה ובגלל שאני ביקרתי בו ממש לאחרונה, החלטנו שהביקור מיועד בעיקר לסתיו שנכנסה פנימה עם אבא ודוד תומר ואילו אנחנו הלכנו להמתין בנחת ולאכול בפיסת גן העדן הקטנה החוף של מוש שגם אותה הכרתי במסגרת סיורי הקודם באילת. 

אטרקציות באילתבריכת הכרישים במצפה התת ימי בביקורי הקודם באילת

אטרקציות לילדים באילת

החוף של מוש באילת הוא פיסת גן העדן שהקים הזמר מוש בן ארי בתחילת רצועת החוף הדרומית באילת והוא כולל חוף רחצה משגע לגמרי בחינם (ואטרקציה בחינם באילת היא אינה דבר של מה בכך) ומסעדה מצוינת שמזכירה מאוד את האווירה של סיני מינוס קלקול הקיבה כמובן… בדומה לחופים והמסעדות בסיני נראה שגם בחוף של מוש, מגיעים אנשים בבוקר ונשארים לרבוץ כל היום כשבין רביצה לרביצה מוגשים שלל מטעמים וכוסות סחלב ריחניות. 

בגלל שמדובר באילת בחורף (וכן, אפילו באילת חודש פברואר הוא בהחלט חורף) אל המים נכנסו בעיקר צוללנים וכמה תיירים זהובי שיער ממדינות נורדיות צפוניות בעלי מושג שונה משלנו למילים "חורף" או "קור". 

לאחר שחזרו הטיילים מהמצפה התת ימי שמנו פעמנו חזרה למלון דן אילת לנוח, לשטוף את תלאות היום ולהתכונן לבילוי הלילי. 

מלון דן אילת

ילד חמוד עושה אמבטיה

מלון דן אילת

בילוי לילי במסעדת הפיפט אבניו אילת

אחרי מנוחה קלה הרגשנו בשלים לבילוי לילי במסעדת הפיפט' אבניו המצוינת שגם בה התארחתי בביקורי הקודם באילת ושעל התפריט שלה אחראי לא אחר מאשר השף אביב משה (המוכר גם בתור "המשה שהוא לא שגב" wink). 

לאן לצאת באילתחצאית טול: Clothe שעד סוף החודש במבצע שווה של 1+1 על כל האתר; חולצת קטיפה: בנות; נעליים: couple of

מן המפורסמות היא כי חופשה ללא מנה גדושה של אלכוהול איננה חופשה אמיתית ואחד ממאפייניו הבולטים לחיוב של הפיפט' אבניו הוא הקוקטיילים המרשימים המוגשים בו.

קוקטיילים מושקעים

היום עמוס הריגושים, שינת הצהריים שנקטעה והיציאה הכללית מהשגרה הפכו את גור לעצבני במיוחד ולכן עוד בטרם סיימתי את הקוקטייל המושקע החלטתי לחזור איתו למלון ולהקריב לטובת הענין את הקינוח המושחת שתכננתי לאכול שם. 

 רביצה בברכה, מצפה ציפורים ומנוחה

את היום השני שהיה למעשה היום המלא היחיד שלנו באילת מתוך שלושת ימי החופשה ששניים מהם כללו את הטיסה, החלטנו לבלות בנחת בבריכת המלון המושקעת. 

הברכה במלון דן אילת

בילוי בברכהבגד ים: Ugly Duckling; משקפי שמש: רזילי

אני לא יודעת אם זה משום שמדובר באילת בחורף או שככה זה במלון דן בכל ימות השנה, אבל לשמחתנו נחסכו מאיתנו שלל הפעלות הברכה המאפיינות בדרך כלל נופש משפחתי באילת ויכולנו להנות מהשהות בברכה כשמסביבנו רק קול צחוקם של ילדים שמחים שהוא כידוע, הקול הנעים והערב שיש. 

אחרי כמה שעות של רביצה בבריכה והשמש החמימה הרגשנו כולנו רדומים ומנומנמים וחלקנו אפילו לא הספיקו להגיע למיטה wink.

אבא וגורשנ"צ זה החיים

בין האטרקציות שאפשר למצוא באילת בחורף וגם היא לגמרי בחינם היא מצפה הציפורים. אחר הצהריים לקחו סבא וסבתא את הקטנים למצפה ואנחנו זכינו באחר הצהריים זוגי ושקט שאותו ניצלנו לשתי פעולות מתבקשות של גדולים:

לנוח:

מיטת קינג סייז

ולצלם: wink

חצאית טול שחורהחצאית טול: Clothe שעד סוף החודש במבצע שווה של 1+1 על כל האתר; חולצת קטיפה: בנות; נעליים: couple of

שמלה בצבע כסףשמלה: ורה מולייר. נראתה גם בפוסט חגיגי שהוקדש לעיצובים מלאי הגלאם שלה; שרשרת: דולצ'ה ויטה. נראתה גם בפוסט שהציג את המעצבת שעומדת מאחורי התכשיטים מלאי הנוכחות האלו

ספה מעוצבתמכנסיים וחולצה: Clothe שעד סוף החודש במבצע שווה של 1+1 על כל האתר; חולצת קטיפה: בנות; נעליים: couple of

אחרי כמה שעות מענגות של שקט נפגשנו כולנו במסעדה האיטלקית המצוינת מסעדת פסטורי שגם עליה כתבתי בפוסט "24 שעות באילת" רווי ההמלצות על העיר. 

המלון, החדר, האוכל

במלון דן התארחתי פעמיים בעשור האחרון ומודה שהוא לא נחקק בזכרוני באופן מיוחד. אולם הפעם, הופתעתי לטובה מגודלו של החדר המשפחתי שהיה מורכב מחדר הורים גדול במיוחד כולל פינת סלון ועוד חדר ילדים קטן שכלל שתי מיטות, טלוויזיה משלהם ושולחן כתיבה קטן. בחדר היה מספיק מקום בשביל הילדים לשחק, לרוץ, להשתלולל והפעילות ששום שהיה במלון אינה שלמה בלעדיה: קפיצה על המיטות. 

שמלת ערב בצבע כסףשמלה: ורה מולייר. נראתה גם בפוסט הזה; שרשרת: דולצ'ה ויטה. נראתה גם בפוסט הזה

יתרון נוסף של המלון הוא שכל החדרים שבו פונים לאותו הכיוון – הכיוון של הים ולכן מכל פינה בו נשקף ים סוף במלוא הדרו. 

גם ארוחת הבוקר במלון הייתה מהמוצלחות שנתקלתי בהן (ואלוהי האינסטגרם יודע שנתקלתי בלא מעט wink) ובין היתר כללה מבחר מצוין של מאכלים, מעדנים ותחליפי חלב לטובת הטבעוניים והרגישים ללקטוז. 

עוגת שוקולד מפנקת

וכמובן לא פחות חשוב, כלל המלון אינספור שכיות חמדה פוטוגניות שמקשטות מצוין את פיד האינסטגרם כי כפי שגורס משפט הזן הידוע: חופשה שהייתה ולא העולתה, האם באמת הייתה? wink

כורסאות אדומותמכנסיים וחולצה: Clothe שעד סוף החודש במבצע שווה של 1+1 על כל האתר; חולצת קטיפה: בנות; נעליים: couple of; ענק בלינג בלינג: פראג עליה כתבתי בפוסט הזה

מעיל מנומרמעיל פרווה סינטתית: Naftul

וכך תמו להם 3 ימי הנופש המשפחתי שאמנם היה מעט מעייף (ומשמין…), אבל הזכות לנפוש ללא דאגות (כמעט) עם המשפחה היא לא דבר מובן מאליו, גם כשנדמה לנו שכן…

נופש עם הילדים

אשמח לשמוע מה חשבת על הפוסט, או על הבלוג באופן כללי, או סתם על החיים. 

חוץ מזה אשמח כמו תמיד לפרגון קטן בפייסבוק בעמוד של "תלתלים". 

ואם בא לכם לקרוא על חופשה מסוג אחר באילת, כזו שכוללת טיולים רגליים ולינה בבית ספר שדה אני ממליצה בחום על הפוסט הזה מתוך בלוג הטיולים המצוין: "אפקים מטיילים". 

 

29 תגובות על “חופשה משפחתית באילת

 1. amatthews 06/03/2018 / 17:47

  I am not surprised by the correlation between drive-thrus on busy streets that also experience crashes. Certainly drive-thrus are popular. Yesterday I had an 8:00 a.m. appointment to fix some leaky tubing for my windshield washer system. After dropping off my car I walked across a busy street to reach a breakfast restaurant. After a couple of eggs over medium, bacon and tomato slices devoured I head back to check on my car. On the corner where I need to cross the street was a McDonalds. I quickly realized that McDonald"s likely served more people in the drive-thru lane in ten minutes than the restaurant served in one hour. It"s sad that people will no longer take 30-40 minutes to sit down, relax, eat some fresh food, chat with friends or the person next to them at the counter. We now live in a grab-and-go world.

 2. נעמה 01/03/2018 / 14:28

  טרגדיה נוראה ועצובה. הצלחת לתת פרופרוציות לכל דבר בעצם.

 3. הילה 01/03/2018 / 13:55

  איזה סיפור נורא! זה פשוט לא מובן למה דברים כאלה קורים!
  הפוסט שלך גורם לאילת להיראות מעניינת! כבר לפני כמה שנים שאני לא מבינה מה יש לעשות שם. חוץ מקניות ללא מע"מ!
  😉

 4. Beauty in between 27/02/2018 / 15:41

  שמחה מהולה בעצב…
  מה שכן, אני באילת בסוף מרץ ולפתע מתחשק לי שהזמן יחלוף במהרה..

  • הילה בן חנוך-לוי 27/02/2018 / 17:12

   בדיוק ככה. ולגבי אילת, באופן מפתיע, גם לי בא לחזור.

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 13:42

   בחופשה היינו לפני הסיפור העצוב ומודה שהתלבטתי אם לקשר אותו לפוסט אבל בגלל שאני מסתכלת על החוויה בעין אחרת לגמרי בעקבות מה שקרה ובגלל שבסוף אחרי התמונות הפוטוגניות והבגדים היפים הפוסט הוא פוסט אישי שלי על החיים שלי, הרגשתי שאני לא יכולה שלא לכתוב על זה.

 5. נלי 26/02/2018 / 10:19

  האמת היא שההצלחה שברה את לבי והעכירה לי את על הפוסט :/
  שמחה שנהנתם וזכיתם לנוח בין היתר

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 13:47

   אני הולכת להיות הכי קלישאתית שככה זה בחיים: הם שזורים בחוויות מדהימות וחוויות טראגיות עד כאב והשבוע האחרון שלי היה בדיוק כזה: גם וגם וזה ובגלל שהבלוג יותר משהוא אופנה ולייפסטייל הוא שיקף של חיי היומיום שלי, זה בהחלט מתבטא פה.

   ואגב הבלוג שלך הוא הכי יפה בארץ!!

 6. עופרה ofrazart 26/02/2018 / 09:34

  אני כבר כמה זמן רוצה לנסוע עם הילדים לאילת והפוסט הזה הגיע בול בזמן! אז תודה על ההמלצות הטובות, וגם הבגד ים חתול -מוש!
  שאלה שלא קשורה לפוסט הזה: מה זה הפונט המקסים של הבלוג?

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 13:48

   את חושבת שהוא מקסים? כיף לשמוע כי ניסיתי לשנות אותו כמה פעמים ולא הצלחתי כי יש לי בתבנית איזה באג שתוקע על הפונט הזה, ולא על הפונט שאיתו אני כותבת בדראפט, אז לצערי לא יודעת לומר לך…

 7. איילת 26/02/2018 / 09:09

  פוסט מהמם. החיים הם באמת מתנה וצריך לנצל כל דקה. כל דקה תודה

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 13:49

   כל רגע של שגרה שהרבה פעמים מרגיש לנו אפור ומשמים הוא רגע שצריך להוקיר. ובנימה אופטימית, חג שמח!

 8. יעל 25/02/2018 / 15:53

  פוסט מקסים, ואילת בהחלט עדיפה בחורף אפילו שהמים קרים לאללה.. וזאת יופי של הזדמנות להוקיר את המשפחה, שום דבר לא מובן מאליו…

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 03:52

   זה כל כך לא מובן מאליו. ואילת ממש כייפית בחורף אבל לים לצערי באמת לא יכולנו להכנס.

 9. ינינה 25/02/2018 / 15:47

  הילה,
  איזו חופשה נפלאה ופוטוגנית היתה לכם! גם אנחנו אוהבים את אילת , שלא בקיץ. אז אפשר גם ממש לעשות טיולים.
  מסכימה איתך שצריך בכל רגע לנצור את הרגעים היומיומיים.

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 03:52

   אילת בחורף זאת אופרה אחרת לגמרי ובהחלט אפשר להסתובב בחוץ בכיף. אנחנו ללא ספק נאמץ את זה

 10. אורית 25/02/2018 / 15:05

  אהבתי מאוד את החוויה שחוויתם כמשפחה ובצל הטרגדיה שציינת, הכלמחזק את התחושה שצריך לדמוח על כל רגע בחברת היקרים לנו ביותר

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 03:53

   אורית, את כל כך כל כך צודקת. שנדע רק שמחות

 11. הילקה 25/02/2018 / 14:26

  נשמע כמו חופשה מהנה ביותר!!להעריך ולהוקיר את הרגעים הללו..זה הכי חשוב!

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 04:02

   זה בהחלט הכי חשוב!

 12. חן יאקה-שומרון 25/02/2018 / 13:51

  את בטוחה שזו הייתה חופשת חורף?? נראה מעולה (את בעיקר!) ולגמרי עושה חשק.

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 04:03

   יש דרך אחת לדעת שזו חופשת חורף: אם זו הייתה חופשת קיץ באילת, אין סיכוי שהייתי נוסעת….;-)

 13. ליטל ברוך 25/02/2018 / 13:50

  אני רוצה להתייחס לחופשה שלכם עצמה, רק אומר בהקשר לקונטקסט שיש לומר תודה על כל תזכורת כזו ששמה אותנו בפרופורציות, ובקשר לחופשה ולתמונות אני חייבת לספר לך ששינית לי מעט מהתפיסה שהייתה לי לגבי איך אמא צריכה להתלבש ולראות, את אמא שיקית ומהממת ומעוררת השראה

  • הילה בן חנוך-לוי 26/02/2018 / 04:05

   ליטל, זה מאוד מרגש אותי שאת כותבת את זה כי יש משהו בזה שאנחנו נהיות אמהות שלפעמים נדמה לנו שאנחנו צריכות להיות כאלה וכאלה ואיפשהו לוותר על עצמנו. מה שכן, להתלבש כמו שאני אוהבת גם כשאני עם הילדים מכתיב פרמטר אחד חשוב והוא לבחור בגדים מבדים שאפשר לנקות בקלות… 😉

 14. מיכל מנור 25/02/2018 / 12:21

  אהבתי מאד את הדרך בה סיקרת את החופשה. גם חופשה משפחתית הופכת אצלך לפוטוגנית מיחד ולאותנטית מאידך. השילוב של האאוטפיטים היפים שלך בתוך סיפור החופשה הוסיף בהחלט לאווירה.

  • הילה בן חנוך-לוי 25/02/2018 / 13:18

   איזה כיף לקרוא כאלה מילים חמות. לאאוטפיטים מבחינתי יש חלק חשוב בחופשה לא פחות מאשר בחירת המלון והמסעדות. כיף לשמוע שזה נותן ערך מוסף גם למי שקוראת ולא רק לי.

 15. דנית 25/02/2018 / 10:38

  משפחה זה כל כך חשוב, וחייבים להעריך כל רגע איתם! הלוואי ויותר אנשים יפנימו את זה..תנחומי לגל, טרגדיה נוראית ביותר.

  ומעבר חד..הבגד ים.. מושלם!

  • הילה בן חנוך-לוי 25/02/2018 / 13:19

   זאת טרגדיה נוראית. התזכורות האלה ששום דבר לא מובן מאליו מטלטלות כל כך. הלוואי ואמצא דרך לזכור אותן שלא יהיו מלוות בכאלה טרגדיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *