החודש נפטרה אימה של חברת ילדות אחרי 6 שנות חולי מייסרות ובכך הצטרפה חברה נוספת למועדון היתומות המפוקפק שלנו. בסוף ההלוויה שאלה אותי החברה אם היום כשאני נזכרת באמא אני זוכרת אותה חולה או בריאה. זה מייד החזיר אותי ליום האחרון של אמי לפני שנפטרה, כשהיא הסתכלה על אבא שלי במבט צלול ובהבנה מלאה שזה הסוף וביקשה ממנו שלא יזכור אותה ככה, אלא יזכור אותה במיטבה. 

בהתחלה היה לא פשוט לנער את שיירי החולי שהקיפו אותנו תקופה כל כך ארוכה אבל ככל שחלף הזמן ולא מעט בזכות העובדה שהפכתי בעצמי לאמא, מצאתי את עצמי מנהלת איתה דיאלוגים שלמים בדמיוני כשהיא בשיא בריאותה, חיוניותה וססגוניותה שמלווים את רוחו של הבלוג אל מן יומו הראשון. לזכרה, ריכזתי כמה מהשיעורים והמזכרות הטובים ביותר שהיא העניקה לי.

לא לפחד לבלוט

מגיל צעיר חינכו אותי הורי לבלוט בכל דבר שאני עושה: להצטיין בלימודים, להצטיין בספורט, בריקוד ובכל פעילות אחרת. אבל אמא שלי הוסיפה גם את התבלין הייחודי לה: לא לפחד לבלוט גם בנראות החיצונית ואפילו לאהוב את זה ולהעניק רעיונות והשראה לנשים אחרות. זה אומר לאהוב צבעים, תכשיטים גדולים ולא לפחד להעמיס פריטים מנצנצים. 

בלוג אופנה ישראליחולצה: קום איל פו, עגילים: דריוס, צמיד: נוריתמי 

פריחת הדובדבן

 

ורוד הוא הרבה יותר מצבע

תורת הצבעים גורסת כי כל צבע מביא עימו אנרגיה ייחודית לו. אבל גם אם אינכן נמנות על חובבות קשקושי הניו אייג' ממין זה לא תוכלו שלא להסכים שורוד מביא איתו אנרגיה של אופטימיות. כמו שנאמר: "להסתכל על העולם דרך משקפיים ורודים". על משקפיים בעלי עדשות ורודות החלטתי הפעם לוותר מטעמי נוחות (כי באמת, כמה אפשר?) ולבחור תחת זאת במכנסיים ורודים רחבים ונוחים. 

מכנסיים ורודים

פרחים ורודים

 

פייטים הם הפתרון ללב שבור

האמת היא שהמשפט המקורי של אמי נאמר על שמלה והפייטים הם האדפטציה הפרטית שלי, ובינינו, אי אפשר להשאר עצובים הרבה זמן בבגדי פייטים ;-). הייתה זו שנת 1999 והחבר שלי דאז בדיוק שבר את ליבי. אחרי יומיים שלא רציתי לצאת מהמיטה אמי שכנעה אותי לצאת מהחדר ולנסוע לרחוב הרצל בכרך רחובות ולקנות שמלה. השמלה אמנם לא ריפאה את הלב השבור אבל לפחות נראתי הרבה יותר אלגנטית בתוכה כשישבתי עם חברותי ויבבבתי על מר גורלי.  

אני שוכב לי על הגב

 

כשנוחות ואופנה נפגשים

למרות היותה אושיית סטייל מרשימה אמי מעולם לא התפשרה על נוחות לטובת הסטייל. זה התבטא בעקב הנוח של הנעליים, בבדים המלטפים ובגזרות הנינוחות על הגוף. על אף שאמי לא הייתה במידה Petit היא מעולם לא שקלה ולו לרגע לחנוט את עצמה במחטב או כל פריט מחוכי אחר שמתאים יותר לעידנים נושנים מאשר למאה העשרים ואחת. 

מגפונים ורודיםמגפונים: יוניטד ניוד

 

לחיות את הרגע

אולי זה משום שאמי נולדה בארגנטינה המשופעת בשמחת חיים ונהנתנות או שהיא בורכה בשמחת חיים באופייה שהובילו לכך שעל אף היותה דור שני לניצולי שואה הייתה אימי הדונסיטית ומאמינה גדולה בקארפה דיאם. בזכות האישיות הזו זכיתי אני בשלל רגעי אם ובת שבהם ישבנו בבתי קפה תל אביביים, חרשנו את רחוב שינקין מכל כיוון אפשרי והתפנקנו לנו בשלל טובין. 

בדרך לאמהות יחידנית

חבל שלארסנל הרגעים הנפלאים הללו היא לא הספיקה להגיע גם לרגעי קסם עם הנכדים. 

ביחד

 

 

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת