אתחיל בספוליר קטן: המעצבת הנהדרת שבפוסט  OMA DESIGN החליטה להעניק הנחה של 20% על כל החנות שלה במרמלדה מרקט עם קוד הקופון hila20off למשך שבועיים. ועכשיו אפשר להתחיל ;-).

הפלירטוט שלי עם עולם היצירה והכתיבה ובהמשך, עולם האופנה, היה שם מאז ומתמיד. מייד כשלמדתי לכתוב, התחלתי גם לשורר. לשיר הראשון שכתבתי קראו “פרח פרח לי חבר”, הוא נכתב על פרח לוע הארי שצמח אצלי בגינה והלך בערך כך: “פרח פרח לי פורח/פרח פרח יש לו ריח/פרח פרח לי עוזר/פרח פרח לי חבר” wink. המשכתי לכתוב שירה גם בגיל מאוחר יותר ובגיל ההתבגרות היא שינתה פניה לכיוון קודר יותר (בלשון המעטה…) ובמבט לאחור אין לי אלא לשבח את הורי שקראו את השירה הקודרת שלי בגיל הזה והצליחו להתאפק ולא לאשפז אותי בכפיה. אחרי הצבא כשהתלבטתי מה ללמוד נתקלתי בחוג של ספרות כללית והשוואתית באוניברסיטת תל אביב אבל בהיותי אדם מעשי, לא היה בי האומץ ללכת עם התשוקה שלי עד הסוף ובחרתי בלימודי משפטים שחוויתי כמשעממים ומייבשים אבל היי, יצאתי עם מקצוע.  

אחרי ההתמחות רציתי ללכת בדרכם של גדולים ולעבוד במשרד גדול ומוביל כדי “להצליח בתחום”, והתחלתי לעבוד במשרד כזה מצאת החמה עד צאת הנשמה. מהר מאוד העבודה המאומצת, המתישה ובעיקר כל כך לא מתאימה לי החלה לתת את אותותיה ופיתחתי הפרעות שינה ותסמיני דכאון ואחרי כמעט שנתיים ברחתי כל עוד נפשי בי, ומצאתי מקום מבטחים בעבודתי הנוכחית עם הפסקות קלות פה ושם, כשהרצון לעסוק ביצירה ובכתיבה מלווה אותי לכל אורך השנים. לכן כשאני פוגשת בנשים שבדיוק כמוני התחילו דרך מעשית ופרקטית אבל העזו להסתובב 180 מעלות אני עוצרת היטב להקשיב ולקבל השראה, וזה בדיוק מה שקרה לי כשפגשתי את סיגל ווקנין שבדיוק כמוני, עברה דרך לימודי משפטים ומשם לעיצוב תכשיטי בד וטקסטיל קסומים וכל כך ייחודיים תחת שם המותג שלה OMA DESIGN  עם חנות קסומה במרמלדה מרקט

שרשרת עם תליון בצורת סוסצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; חולצה (ישנה מאוד): אלף אלף

מתחם שרונהצילום: לימור יערי; שרשרת ועגילים: OMA DESIGN; חולצה ורודה: Onchiq ונראתה גם בפוסט על מעצבת הכובעים; חצאית: מעיין פז; נעליים: עמנואל

מחלום על לימודי משפטים לעיצוב

איך הגעת לתחום העיצוב ומתי ידעת שאת רוצה להיות מעצבת?

“האמת היא שכבר בתור ילדה מבלי להבין שזה מה שעשיתי, נגעתי הרבה פעמים בעיצוב בחיי. עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, חשיבה על המצאות שבסוף לא קרה איתן כלום אולם אין ספק שזה תמיד היה שם. אבל מה שמשך אותי יותר זה בכלל לימודי משפטים וזאת גם היתה התוכנית. אז עבדתי במשרדי עורכי דין כדי להבין מה המקצוע הזה מעבר לטייטל של להיות עורכת דין. רציתי לראות מה הם בדיוק עושים ולהיות שותפה לתהליך. עבדתי במספר מקומות עם התמחויות שונות ועם הזמן ההתלהבות ממשפטים ירדה והבנתי שמה שמעסיק אותי בלי הפסקה זה בכלל תחום העיצוב ואז לילה אחד, בדירה שכורה בתל אביב, בסוף יום עבודה, עייפה, החבר כבר הלך לישון ואני ישבתי והתבוננתי בסלון שלי, והבנתי שאני לא מסוגלת לישון מבלי לעצב את הסלון מחדש. היו שם רהיטים כבדים מאוד אבל זה לא עצר בעדי והעברתי את הלילה בסידור מחדש ובבוקר הוא קם, וחשב שקם לבית אחר. אני חושבת שאז הבנתי שזה לא נתן לי מנוח ושלעבודה כזאת אני רוצה לקום כל בוקר.”

תכשיטים בעבודת ידצילום: לימור יערי; שרשראות וסיכת דש: OMA DESIGN; ג’קט קטיפה: נטע אפרתי

צורפת תכשיטיםסיגל בפעולה בסטודיו שלה

שרשרת עם תליון גדולצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN

אז אחרי שמצאת את יעודך, איך התחלת את גלגולך כמעצבת?

“אחרי שהבנתי שאני רוצה ללמוד עיצוב, הייתי צריכה לבחור תחום בעיצוב. ככה הגעתי לעיצוב טקסטיל. היופי בעיצוב טקסטיל הוא שאתה ממש נוגע בכל התחומים בעיצוב. וזה בדיוק מה שרציתי. היה לי קצת מכל דבר והחיבור עם הטקסטיל לקח אותי למקום הנכון עבורי. למדתי עיצוב טקסטיל בשנקר עם התמחות באריגה ובשנה ג’ יצאתי לחילופי סטודנטים בהמבורג, גרמניה. אני חושבת שזאת הפעם הראשונה בחיי שלא הייתי צריכה לעבוד ויכולתי לאפשר לעצמי להתמקד בלימודים. זאת היתה ממש מתנה בשנה שלישית אחרי שנתיים וחצי אינטנסיביות ולא פשוטות בכלל, להגיע למקום חדש עם תרבות שונה לחלוטין ממה שהכרתי. זה נתן לי פרספקטיבה אחרת על הלימודים והעיצוב בכלל ואיפשר לי לספוג תרבות, אומנות ורוגע שלא קיים כאן לצערי. אני חושבת ששם הבנתי איך בכלל משתמשים בהשראה. במהלך השהות בהמבורג נחשפתי לשווקים המטורפים שצצים בעיר כל סופ”ש, מצאתי את עצמי אוספת שם טקסטילים מדהימים מכל מיני מקומות בעולם. פריטים רקומים וגובלנים. אני חושבת שזה היה הצעד הראשון שלי לכיוון התכשיטים והמותג OMA נולד כבר שם מבלי שאדע.

משם חזרתי לארץ ולשנקר לשנה רביעית ואחרונה וסיימתי את התואר. אחרי התואר השתתפתי בפרוייקט של עמותת “לצאת מהקופסא” פרוייקט שנתן מענה למעצבים מתחילים עם מותג בתחילת דרכו. הפרוייקט נתן לי הרבה כח וידע. המותג OMA נולד בסוף הפרוייקט ויצא לאוויר העולם. המטרה היתה לקחת את הטקסטיל אל תוך תכשיט ובכלל למקום המיניאטורי ולתת לריקמה ולטקסטיל את הפרשנות שלי.”

מנוחה על ערסלצילום: לימור יערי; נעליים: Couple of

תליון פליז בטכניקת אריגהצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN

תכשיטי טקסטיל שמשלבים אריגה ותכניקות יחודיות

מה את יכולה לספר על הדרך שטביעת האצבע העיצובית שלך עברה מאז שהתחלת לעצב ועד היום?

“וואוו המון… כבר בשנה השניה ללימודי בשנקר באחד הפרוייקטים, עבדנו על סווצ’ים (דוגמאות האריגה שעושים באופן ידני לפני שעוברים לנול התעשייתי) בנול הידני, והיינו צריכים לעצב סידרה של סווצ’ים בהשראת צילומים שעשינו, ואני חושבת ששם יצרתי לי עולם קטן של עיצובים שהוביל אותי למה שאני עושה היום בתכשיטים. בפרוייקט הזה, ממש רקמתי על הנול ואני זוכרת שבביקורת על הפרוייקט, אמרו לי שאני צריכה לאגד את כל הסווצ’ים הקטנים שיצרתי לספר אחד וזה לגמרי יכול להיות פרוייקט גמר. זאת היתה מחמאה גדולה, אבל המתנה האמיתית הייתה ההחלטה שלי בעקבות ההתנסות הזו לקחת את הטקסטיל למקום המיניאטורי.”

שרשרת עם תליון של אישהצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN

שרשרת עדינה עם תליון צבעוניצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN

המזרקה בשרונהצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; חולצה: אלף אלף; חצאית ישנה מקולקציית הסטודיו של H&M שנראתה גם בפוסט החגיגי לכבוד יומהולדת שנה לבלוג לפני שלוש וחצי שנים כשהייתי רזה, צעירה ויפה

 

איך עובד תהליך היצירה שלך ומה נותן לך השראה?

“אני חושבת שהשראה זה דבר גדול וחשוב בתהליך העבודה הפרטי שלי. בגלל השילוב של הטקסטיל בתכשיטים, חשוב לי להיות מושפעת מהצבעוניות בטבע, בסביבה וכל דבר נורמאלי יכול להוות עבורי השראה: בעלי חיים, כתמי צבע, הפרחים בגינה, אוכל, ארכיטקטורה, מגזין טוב ובכלל כל דבר שאתה סופג במהלך היום מהסביבה הקרובה הופך בסוף למקור השראה מצויין.”

חצאית מתנפנפתצילום: לימור יערי; חולצה: אלף אלף; חצאית ישנה מקולקציית הסטודיו של H&M

עם איזה חומרים את עובדת?

“אני עובדת עם פליז בצריבה פוטוכימית שעובר ציפוי זהב או כסף. השרשראות עשויות כסף או גולדפילד והחומרים העיקריים בתכשיט הם חוטי כותנה. בעבר עבדתי גם עם חוטי משי אבל מאז שאני טבעונית, הפסקתי את השימוש במשי כך שרוב התכשיטים עשויים מכותנה. לפעמים אני משלבת אריג סינטטי אם זה מתאים לאופי התכשיט.”

חיוךצילום: לימור יערי; חולצה: Onchiq; תיק “חיוך”: DIVEDA 

תליון בצבע תכלתצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN

מה משמעות השם OMA?

“המילה OMA היא בגרמנית ופירושה סבתא. רציתי ליצור את התכשיט הזה שעובר במשפחה מסבתא, לאמא לבת. מבחינתי השם מספר את הסיפור של כל פריט ופריט שלי, משהו שהוא הרבה יותר מרק תכשיט.”

תליון בצורת סוסצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; חולצה: אלף אלף

ללכת עם החלומות עד הסוף

מה היתרונות ומה החסרונות בלהיות מעצבת?

“אני חושבת שכל אחד מאיתנו שמע פעם את המשפט בוריאציה כזו או אחרת ש”אם תעסוק במה שאתה אוהב, לא תעבוד יום אחד נוסף בחייך”. זה לא שפחדתי מעבודה קשה אבל אין ספק שזה השפיע עליי וידעתי שאעשה הכל כדי שזה יקרה וזה היתרון הגדול: לעשות את מה שאתה אוהב באמת. אני חושבת שאני דורשת מעצמי רמה מאוד גבוהה בעבודה במיוחד בעבודה על הפרטים הקטנים. תכשיט יוצא למכירה רק כשאני שלמה איתו ב- 100% שזה דבר חיובי אבל לפעמים זה גם קושי.”

ג'ינס וחולצה שחורהצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; נעליים: couple of

עגילי נשיםצילום: לימור יערי; עגילים: OMA DESIGN; חולצה: Onchiq; משקפי שמש: רזילי

מה החלום שלך, ולמי היית רוצה לעצב תכשיט?

“יש לי מלא חלומות. אני טיפוס אופטימי שאוהב לחלום וכרגע אני מרגישה שאני חיה בתוך החלום שלי. זה ממש לא מובן מאליו  שעזבתי את עבודתי כשכירה כדי לאפשר לעצמי לעצב וליצור. כשאני מעצבת, אני חושבת על כולן, על זאת שאוהבת את הפרחים העדינים ועל זאת שתתאהב בפלמינגו. אין מישהי ספציפית שהייתי רוצה לעצב עבורה. רוב התכשיטים שלי הם one of a kind  ככה שאותי זה תמיד מרגש שכל אחת בוחרת את התכשיט המיוחד שלה ולאף אחת אחרת לא יהיה את אותו העיצוב בדיוק.”

לשכב על הדשאצילום: לימור יערי; שרשראות: OMA DESIGN

עגילים בציפוי זהבצילום: לימור יערי; עגילים: OMA DESIGN

ספרי משהו על עצמך שאנשים לא מכירים. 

“גדלתי ביפו, משפחה מרובת ילדים בבית לא גדול ורציתי חדר משלי. חיכיתי שהאחים יתחתנו ויעזבו לאט לאט את הבית כל אחד לחיים שלו וברגע הנכון, הברזתי מבית הספר, לקחתי את ארון הבגדים הגדול שהגיע ממש עד התקרה, רוקנתי את כל הבגדים על המיטה וביקשתי מאבא שלי שיעזור לי להזיז את הארון לאמצע החדר. אבא שלי היה בשוק אבל לזכותו ייאמר שהוא זרם איתי מהר וככה יצרתי לי חדר משלי. זה היה מרגש. ואם שואלים אותי מה הדבר הראשון שעיצבתי בחיי התשובה היא חדר ;-).” 

ג'קט קטיפה ורודצילום: לימור יערי; שרשראות וסיכת דש: OMA DESIGN; ג’קט: נטע אפרתי; מכנסיים: אינטימה; נעליים: עמנואל

מה הפריט שהכי ריגש אותך לייצר?

“אין ספק שלהגיע לעיצוב תכשיטים מעולם הטקסטיל זה יתרון גדול בגלל תכונות הטקסטיל, התזוזה של הבד, המרקמים והצבעוניות העשירה. כולם יוצרים שכבות נוספות בתכשיט שמעניקים לתכשיט את האופי המיוחד שלו ולכן גם הפריטים שהכי מרגש אותי לייצר הם סדרת החיות שלי. לפני כמה שנים צילמתי בעלי חיים בספארי. בצילומים התמקדתי בטקסטורות השונות בגוף החיה, בעור ובפרווה שלהם, תמיד ידעתי שיום אחד זאת תהיה ההשראה לאחת העבודות שלי. בסידרת החיות שילבתי את הטקסטיל באופן קצת שונה מתכשיטי הריקמה שלי. הטכניקה הזאת איפשרה לטקסטיל את התזוזה של חוטי הכותנה בעיצוב גוף החיה. הרגשתי שהטקסטיל נותן קצת חיים לתכשיט ולא משאיר אותו כפסל דומם וזה ממש ריגש אותי!”

קולקציית תכשיטים בצורת חיותצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; חולצה: אלף אלף

קולקציית תכשיטי חיותצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; כפפות: יד שניה

איזה טיפ אופנתי את יכולה לנדב לקוראות?

“צבע זה דבר נפלא! אל תפחדו מצבעים ומתכשיטים צבעוניים שיבלטו. לפעמים תכשיט קטן צבעוני הוא הרבה יותר סטייטמנט משרשרת גדולה.”

שרשראות ארוכותצילום: לימור יערי; שרשראות: OMA DESIGN

משקפי שמש גדוליםצילום: לימור יערי; שרשרת: OMA DESIGN; חולצה: אלף אלף; חצאית ישנה מקולקציית הסטודיו של H&M

הטבה בלעדית לקוראות הבלוג עם קוד הקופון הזה

ועכשיו לחלק המהנה ביותר שבו כולנו יכולות להנות מפרי עיצוביה הנפלאים של סיגל כי במהלך השבועיים הקרובים תוכלו להנות מהנחה של 20% על כל התכשיטים בחנות במרמלדה מרקט עם קוד הקופון HILA20OFF​ שיהיה בתוקף עד ליום 21.3.18. 

 

מוזמנות להמשיך ולעקוב אחרי OMA והעיצובים הקסומים  בחנות במרמלדה מרקט, בעמוד הפייסבוק ובחשבון האינסטגרם

מתחם שרונה בתל אביבצילום: לימור יערי; עגילים: OMA DESIGN; חולצה: Onchiq הלוא היא לירון הורוביץ שהתארחה גם היא בבלוג שהציג את מותג השמלות הנפלא שלה

אשמח לשמוע מה חשבת על הפוסט, או על הבלוג באופן כללי, או סתם על החיים. 

חוץ מזה אשמח כמו תמיד לפרגון קטן בפייסבוק בעמוד של “תלתלים”. 

 

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת