האביב תמיד היה העונה האהובה עלי, אם כי בהחלט ייתכן שאני משוחדת משום שאני ילידת ה-1.5. תהא הסיבה אשר תהא, פסח בתור מבשר בוא האביב תמיד התקבל אצלי בשמחה רבה. 

ג'קט פיאטים של  asosג’קט פיאטים של Asos; שרשרת קצרה של Nulika; שרשרת ארוכה ישנה; טבעת של Frida

אישה עם שמלה שחורה יושבתשמלה: Mews

לפני כמה חודשים שיתפתי אתכם בפוסט הזה שאבי מכר את בית ילדותי ביבנה ובקיץ הוא עובר לתל אביב. לכן החלטנו לחגוג בו ליל סדר אחרון רגע לפני שמזדכים עליו ובהיותי אדם נוסטלגי סנטמינטלי, מצאתי עצמי מריצה בראשי את אינספור לילות הסדר ועוד עשרות אירועים נוספים שידע הבית. אז לכבוד הסדר האחרון ביבנה וברוח החג, איגדתי ארבעה הבדלים חשובים שמייחדים את הסדר הזה מסדרים אחרים. 

1. החג הזה לבשתי שחור!

אמא שלי וודאי הייתה מתהפכת בקברה לו הייתה רואה את ביתה לבושה כף רגל עד ראש בשחור לערב חג. שלא תטעונה, אימי רכשה כבוד רב לשמלה השחורה הקטנה, אולם כבת לחינוך פולני דגלה בקונספציה שבערב חג לובשים לבן!

אבל אני בחורה פרקטית, והחג נראה לי עמוס מספיק בשלל מטלות מבלי שאצטרך להוסיף להן צחצוח ומירוק בגדי הלבנים שידעו את ידיו הקטנות של גור החמוד. חוץ מזה, אני בטוחה שלו אימי הייתה רואה את הדרה ויופיה של השמלה השחורה של Mews, וודאי הייתה גם היא מתרצה. 

השמלה השחורה הקטנהנאמנה לאג’נדה של הבלוג אופנה ישראלי: שמלה Mews; שרשרת קצרה Nulika; מגפונים Coupleof

2. הסדר הזה היה הסדר הראשון שגור השתתף.

אמנם גור כבר בן שנה ושלושה חודשים כך שאין צורך בדוקטורט במתמטיקה כדי להבין שזהו לו הפסח השני אולם בחג הקודם הוא עד היה רך שאך נולד ולכן הוא בילה את הסדר בשינה עמוקה באין מפריע (ושמלת החג הקודמת שלי נכללה בקטגוריית בגדי הנקה מעוצבים ;-)). השנה הוא חלק איתנו את שולחן החג ותהינו איך ישרוד את האירוע הארוך בשעות שבהן הוא רגיל כבר לישון. לשמחתנו הוא התנהג למופת והיה מתוק מאין כמוהו ולמעשה היה היחידי בשולחן שלא קיטר מתי נגיע כבר ל”שולחן ערוך” ונאכל. מצד שני את המחיר על עירנות היתר הזו, שילמנו באמצע הלילה, וגם בלילה שאחרי…

תינוק חמוד

אמא ובן

3. אבא שלי נכנע לדרישת הקהל ולא המשיך לקרוא בהגדה אחרי האוכל. 

אבי הוא אדם שמאמין בלעשות דברים לפי הספר. השאלה האם הספר הגיוני או האם הוא מאמין בספר אינה רלוונטית. יש ספר, יש מסורת ויש דרך אחת לעשות דברים. אנחנו מאידך אנשים פרקטיים אבל יותר מכך, אנשים עייפים. ולכן בפעם הראשונה בהיסטוריה הבן חנוכית אבי שערך את הסדר נכנע לדרישת הקהל והקינוחים הוגשו מבלי שסיימנו לקרוא את ההגדה. למרות זאת מבדיקה שערכנו, עולה כי לאליהו הנביא שלום. 

ילדה חמודה עם שמלהשמלה בעיצובה של הדס שטרנברג שהוצגה גם בשיתוף הפעולה הזה, שרשרת שסתיו אימצה היישר מקופסת התכשיטים של אמא 😉

4. ליל סדר ראשון שנחגג ביחד עם שבט בן חנוך-כהן המאוחד. 

אחרי תקופה קצרה של שברון לב (שלי ושל סתיו בעיקר) שבה הבן חנוך והכהנת לקחו פסק זמן קצר, הם החליטו בחכמה רבה לעשות קאמבק מפואר ולכן הוחלט שאת הסדר הזה שהוא סימלי במיוחד ואחרון בבית ביבנה, נחגוג רק אנחנו – הבן חנוכים והכהנים. אבי ואחי אירחו למופת ואין לי ספק שלו הייתה אימי רואה את שולחן החג המפואר והעתיר מטעמים (טבעוניים בעיקר…), היא הייתה מתמלאת גאווה בכולנו. 

בגדי חגג’קט פיאטים של Asos; שרשרת קצרה של Nulika; שרשרת ארוכה ישנה; טבעת זהב גדולה (מימין) של Frida; טבעת כסף (משמאל) בעיצוב טל ברזילי ונראתה גם בפוסט הזה. 

שולחן החג

תם עידן :-(. 

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת